Trapas s autem aneb moje životní zkušenost ...

29. srpna 2011 v 20:06 | Kapriol |  Témata týdne ;-)
Vítr foukal silně a pohrával si s větvemi topolů.Obloha byla mléčně bílá a každou chvíli hrozila deštěm.Byla jsem s kamarádkami ze školy za tělocvičnou,kde jsou stará klepadla a kde jsme si vždycky povídaly.Já se houpala hlavou dolů na jednom z klepadel a přemýšlela nad jedním klukem,který se měl ten den rozhodnout,jestli vstoupí k nám do party.Zřejmě někam odešel a tak jsem ho nemohla někde poblíž zastihnout.Ostatní z party šli domů a tak jsem byla jen já a pár lidí ze třídy,kteří zde trávili volnou hodinu.
A pak mě něco napadlo,půjdu se toho kluka zeptat.Udělala jsem obratný manévr a saltem seskočila na zem.Rozběhla jsem se doprava mezi betonovou hradbu a řadové garáže,doufala jsem ,že stihnu přijít před hodinou.Běžela jsem tam a rozhlídla se na pravou stranu,kde nic nebylo a stromy se kymácely ve větru,takjže mi hodily všechny vlasy do očí.Na levou stranu nebylo vidět na silnici a tak jsem pořád běžela,koukala se dopředu a najednou byla tma.Viděla jsem samu sebe zezhora jak se kutálím po červeném autě a padám na asfalt ve změti střepů.Jako sen.
Otevřela jsem oči.Ruce jsem měla nějaké malátné a takové,jakoby vám někdo píchnul anesthetikum.Viděla jsem holky ze třídy a kohosi na koloběžce,jak přijíždí.
,,Nelly,jsi v pohodě?"zvedala mě moje kamarádka.Já jsem jako v mdlobách odpověděla,že ano a pak jsem se podívala na to červené auto.Z něho vystrašeně vyskočila blondýnka ve středních letech a ptala se mě,co mi je.,,O mě nejde,"řekla jsem a zatočila se mi hlava.,,ale co to auto?"svezla jsem se na zem do těch střepů a vytekly mi slzy.,,Co to auto?!"
,,Nelly,tady máš krev."řekla jedna dívka a´ukázala na ponožku."byla celá namočená v krvi.Vyhrnula jsem si nohavici ještě výš a viděla jsem stékat tu krev odněkať zezhora.Bolest jsem však necítila.Protože jsem měla úzké džíny,tak nešly vyhrnout výš.
Pak přiběhla naše učitelka a zhodnotila situaci pohledem.Mě kanuly slzy,jako nějakému dítěti.Znovu jsem se podívala na to auto.Rozmlácený reflektor a promáčknutá kapota.Panebože,míhalo se mi hlavou.,,Panebože,řekla jsem nahlas,,Panebože,to bude pokuta,já vám rozbila auto!"
Ta učitelka přiběhla ke mně a soucitně se na mne zadívala.,,Musíš do nemocnice,zavolám esanitku.Zděšeně jsem na ni hledě+la.,,Ne,ne sanitku ne!" Zděsila mne ta představa,že by houkající sanitk apřijela a seběhli se lidi.Ne ,to ne.,,Já to nějak dojdu domů,"řekla jsem.,,Odvezu ji," vzlykala blondýnka z červeného auta.Učitelka se na ni podívala.,,Jste si jista,že to zvládnete ?" ,,Jsem,"odpověděla ta blondýna a a pomohla mi vstát.
,,Někdo musí jít s ní.Jako svěděk...
V autě jsme jeli mlčky....
Když jsme šli tou budovou,potkávali jsme mnoho sestřiček,dívaly se po nás.Já už začínala cítit tu řezavou bolest v noze.Snažila jsem se jít,tak ,aby nikdo nic nepoznal.Aby si myslely,že pacient je někdo jiný...
Za pár minut jsem stála v bíle místnosti a paní doktorka mě vyzvala,abych si svlékla kalhoty.Rodné číslo jsem jí nadiktovat nedokázala.v´V koleni jsem měla velkou tržnou ránu a celá ponožka mi nasákla krví.
Ležela jsem na lůžku a nechávala si zašívat to koleno.Kolem mne běhaly sestřičky a mě stékaly po tvářích slzy.Styděla jsem se za ně,ale ony říkaly ,že jsem statečná.Pořád dokola jsem opakovala,že z toho budu mít velký problém,že jsem rozfašírovala to auto.Cítila jsem se prázdná mezi těmi cizími lidmi v bílých oblecích...Bylo z toho jen pět stehů.Policii jsem vypocvídala¨...¨Nakonec to byla moje chyba,jak jsem říkala.Ta blondýnka byla tetou našeho spolužáka a vjela do zákazu vjezdu.Od té doby tam ta značka není....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ladypilgrim ladypilgrim | Web | 29. srpna 2011 v 21:58 | Reagovat

;-) Příběh ze života. Prostě stalo se. Doufám, že jsi v pořádku a nemáš žádné následky. Četla jsem to jedním dechem. Jen si dávej pozor na mezery. Po čárkách a tečkách se dělá mezera a sem tam máš chybu, jak jsi prožívala děj. Čti si po sobě text. Jinak dobrý, možná trochu víc popisu situace, ale vypíšeš se časem a chce to hodně číst, aby jsi nabrala do sebe výrazivo a poznala různé styly. ;-)
Já bych se zase zeptala tebe co tě zaujalo na mém příběhu? Jak na tebe zapůsobil a co by jsi vylepšila či změnila? :-) Díky za odpověď.

2 ladypilgrim ladypilgrim | Web | 29. srpna 2011 v 22:35 | Reagovat

:-) díky, líbí se mi tvé fotky :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama